Wyjazd na targi,konferencje.... CO ROBIĆ ABY CZUĆ SIĘ ŚWIETNIE W DRODZE

Długie godziny spędzone w podróży, nieregularny harmonogram oraz nieodpowiednia dieta podczas targów czy konferencji sieją spustoszenie w organizmie ich uczestników. "Ochrona twojego zdrowia jest rzeczą nieodzowną, jeśli chcesz efektywnie i efektownie zaprezentować się na "scenie targowo-konferencyjnej" - twierdzi Curtis Winters, facilities manager i trener w Nth Degree, firmie organizującej imprezy promocyjne w Stone Mountain GA, jak również długoletni uczestnik targów i konferencji.

Zacznij od ćwiczeń - to naprawdę, pomaga

Niewygoda jazdy samochodem, napięte harmonogramy oraz godziny stania podczas targów,...to wszystko wywołuje ogromne zmęczenie. Nie ma zatem nic lepszego dla twojego ciała niż gimnastyka...

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, jak również energii na typowy trening, zacznij od spacerów. Możesz wybrać się na szybki 20 minutowy spacer wokół hali targowej, bądź też spędzić kilka minut wchodząc i schodząc po schodach. Po godzinach targowych wybierz się również na miasto. Zamiast wzywać taksówkę, przespaceruj się. Będzie to dla ciebie bardzo dobre, odprężające ćwiczenie, świetny sposób na spędzenie wolnego czasu jak również na wyzbycie się stresu. Przejdź się zatem do pobliskiej restauracji lub po prostu zwiedzaj miasto - pieszo! Dzięki temu nie tylko poczujesz się lepiej, ale także poznasz urok miasta targowego.

Jeśli preferujesz zorganizowany, grupowy sposób ćwiczeń, wybierz się, do centrum fitness.

Zespołowe zajęcia niewątpliwie zmuszają do o wiele cięższego wysiłku, niż na który gotów byłbyś się zdobyć na własną rękę. Takie kluby znajdziesz w każdym większym mieście, a już na pewno w każdym mieście targowym w Polsce. Tam zaplanuj specjalny plan ćwiczeń na każdy dzień. Zaplanowanie czasu na treningi pomoże Ci stworzyć siatkę zajęć, co ułatwi wdrożenie się w ich regularne wykonywanie. My proponujemy zestaw poranny, który jest wspaniałym sposobem na rozpoczęcie dnia. Ty jednak wybierz porę ćwiczeń odpowiednią dla siebie. I przede wszystkim - trzymaj się planu! Pamiętaj, że ruch może często zastąpić lekarstwo, żadne jednak lekarstwo nie zastąpi ruchu.

Odpowiednio się odżywiaj.

Odpowiednio znaczy właściwie i regularnie!

Jedz trzy regularne posiłki dziennie, plus dwie przekąski.

Jedzenie regularnie rozłożonych posiłków jest najważniejszą rzeczą decydującą o poziomie twojej energii, jak również wpływającą na twój nastrój.

Unikaj rzeczy niezdrowych.

Cukier, kawa oraz napoje gazowane dostarczają jedynie tzw. "szybką energię". Niewielki wysiłek wystarczy jednak, aby szybko opaść z sił.

Przygotuj swój własny posiłek na czas podróży.

Podawane w przydrożnych barach posiłki są zazwyczaj wysokokaloryczne i mało smaczne. Weź zatem ze sobą kanapkę, owoce, kilka zdrowych przekąsek oraz butelkę wody. Nie tylko będziesz czuł się o wiele lepiej w czasie podróży, ale także nie będziesz skazany na posiłek w niepewnym, przydrożnym miejscu.

Unikaj hotelowych mini-barów.

Mogą one zrujnować twoją dietę, jak również znacząco wpłynąć na wzrost kosztów wyjazdu. Jeśli jednak masz skłonności do objadania się, udaj się do najbliższego sklepu w celu zaopatrzenia się w wodę oraz niskokaloryczne przysmaki.

Wybieraj mądrze.

- pełnoziarniste śniadanie - otręby lub owsianka plus świeże owoce. To wysokoenergetyczne i równocześnie niskokaloryczne śniadanie sprawi, że będziesz czuł się świetnie przez cały dzień;

- unikaj tłustych sosów do sałatek, wysokokalorycznego majonezu oraz masła. Rozglądnij się raczej za czymś niskokalorycznym bądź używaj octu do smaku;

- zajadaj się niskokalorycznymi jogurtami, płatkami zbożowymi, owocami i warzywami podczas przerwy targowej. W porze obiadowej wybierz się raczej do najbliższego sklepu spożywczego zamiast ulegać typowemu, targowemu fast foodowi.

Spróbuj przystosować się do klimatu i warunków.

Nawet jeśli jesteś całkowicie naładowany energią, niecodzienny klimat i liczne zajęcia mogą wywołać zamieszanie w twoim organizmie.

Pij jak najwięcej płynów.

Podróże wywołują duże odwodnienie organizmu. Woda jest jednak niezbędna dla wszelkiej produkcji energii w organizmie, a jej niewystarczająca ilość prowadzi do zmniejszenie energii aż o 30%. Pij zatem jak najwięcej nie gazowanej wody. Staraj się też zawsze mieć przy sobie butelkę wody mineralnej.

Nie nadużywaj alkoholu.

Alkohol wpływa na spadek poziomu wody w organizmie jak również spadek energii.

Odpowiednio się ubieraj.

Najlepszym sposobem na nieoczekiwane zmiany pogody jest warstwowy sposób ubierania się.

Odpoczywaj.

Każdą wolną chwilę staraj się poświęcić na odpoczynek. Nawet kilka minut całkowitego odprężenia może pomóc w zregenerowaniu sił.

Materiał nadesłany przez ; www.stoisko.pl