PIĘĆ OBSZARÓW DZIAŁAŃ W PROCESIE PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI KONGRESU

Kongres czy konferencja to zaledwie kilka dni . Profesjonalne i sprawne przygotowanie często zajmuje nawet 2 lata . Aby wszystko było gotowe na czas Mazurkas Travel wyznaczył 5 obszarów działania .

Założenia programowe

Planowanie

Finanse

Wystawy

Program socjalny

Podstawy udanego kongresu

Pracując nad przygotowaniem kongresu pozostawiamy do Państwa dyspozycji naszych najlepszych pracowników. Jesteśmy pewni, że wszyscy zrobią to, co do nich należy, że wszystkie elementy składające się na całość oprawy kongresu będą zgrane i szczegółowo realizowane. Fachowe przygotowanie i przeprowadzenie kongresu to, naszym zdaniem, tylko część sukcesu. Źródło powodzenia tkwi w szczegółach, w drobnych, często niedocenianych elementach. Dlatego też chcemy zwrócić Państwa szczególną uwagę na jeden z pięciu bloków problemowych - program socjalny. Program socjalny jest integralną częścią kongresu czy konferencji. Nasze doświadczenia wskazują nam, że jest on prawie tak ważny jak merytoryczne i oficjalne spotkania. To właśnie program socjalny stwarza okazję do integracji środowiska, nieoficjalnej wymiany poglądów, rozmów, przyjaźni.

W zależności od czasu trwania kongresu, ilości uczestników, budżetu program socjalny może być bardziej lub mniej rozbudowany.

Jak planujemy kolację, lunch, przerwę na kawę

Planując lunch zwracamy uwagę na:

Planując kolację zwracamy uwagę na:

Dokonując wyboru firmy kateringowej zwracamy uwagę na:

Jak planujemy wycieczkę, koncert czy imprezę specjalną :

Recepta na doskonałe zaplanowanie programu socjalnego nie istnieje. Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas planować wszystkie imprezy towarzyszące każdorazowo od samego początku, uwzględniając potrzeby i preferencje klienta. Planując czas wolny uczestników bierzemy pod uwagę następujące czynniki : ludzkie, lokalne , czasu i inne .

Wszystkie te czynniki są ważne. Jednak, aby nadać imprezie wyjątkowy i niezapomniany charakter potrzebne są oryginalne pomysły . Łącząc bogatą inwencję z doskonałą znajomością fachu zapewniamy wydarzeniu sukces . Zwiedzanie nie musi być nudne , koncert nie musi się odbywać w Filharmonii , a tort nie musi mieścić się na stole . Możliwości są nieograniczone .

Czynniki ludzkie :

Czynniki lokalne :

Czynniki czasu :

Inne czynniki

Andrzej Hulewicz